Бактеріальний вагіноз виникає, коли порушується здоровий баланс бактерій і дріжджів у піхві. Це призводить до того, що один тип бактерій виходить з-під контролю.

Існують деякі відомі фактори ризику розвитку бактеріального вагінозу:

  • гормональні зміни, такі як вагітність;
  • незахищений секс, секс з новим партнером і кілька статевих партнерів;
  • спринцювання і використання ароматизованого мила;
  • недавнє використання антибіотиків;
  • наявність внутрішньоматкової спіралі.

Деякі люди з бактеріальним вагінозом не відчувають жодних симптомів. Близько 50% людей з бактеріальним вагінозом відчувають такі симптоми:

  • неприємний вагінальний запах;
  • відчуття свербіння навколо і всередині піхви;
  • відчуття печіння при сечовипусканні і під час статевого акту;
  • білі або сірі виділення з піхви.

Можливо, ви не зможете повністю запобігти бактеріальному вагінозу, але є кілька способів зменшити ризик його появи.

  1. Дотримуйтесь гігієни піхви. Дотримання гігієни піхви може допомогти зменшити ризик виникнення бактеріального вагінозу. Як правило, все, що потрібно, це тепла вода і, можливо, м'яке мило без запаху в області геніталій. Пам'ятайте, що мило не можна використовувати у піхві. Крім цього, уникайте спринцювання, часто міняйте тампони, прокладки і прокладки, підтирайтеся спереду назад після відвідування туалету.
  2. Споживайте пробіотики. Хороші штами бактерій, такі як Lactobacillus, необхідні для підтримки здорової мікрофлори піхви та запобігання інфекціям. Численні дослідження показали, що пробіотики допомагають знизити ризик рецидиву бактеріального вагінозу.
  3. Носіть дихаючу нижню білизну та вільний одяг. Щільно прилягаючий одяг та недихаючі матеріали навколо піхви можуть підвищити температуру, вологість та рН. Це може змінити середовище піхви, полегшити розмноження бактерій і викликати інфекцію.
  4. Використовуйте презервативи. Використання презервативів під час статевого акту може запобігти небажаній вагітності, захистити від ІПСШ та порушень вагінальної флори. Використання презервативів захищає баланс корисних бактерій і може знизити ризик бактеріального вагінозу.
  5. Уникайте стресу. Хоча ви не можете повністю виключити стрес зі свого життя, пошук способів боротьби зі стресом може допомогти запобігти рецидиву бактеріального вагінозу. Існує зв'язок між гормоном стресу кортизолом і здоров'ям піхви. Кортизол пов'язаний з підвищеним вмістом глікогену (цукру) у тканинах піхви, що може збільшити ризик надмірного росту бактерій.
  6. Домашні засоби. Якщо ви підозрюєте, що у вас бактеріальний вагіноз, краще проконсультуватися з лікарем. Може бути спокусливо спробувати домашні засоби для лікування БВ, але більшість з них не є ефективними, і вони навіть можуть бути шкідливими для тканин піхви або погіршити ситуацію.

 

Автор: Григорій Лагшмівар