Потенція і правильна ерекція — дуже важливі питання для чоловіка. Ерегований пеніс має збільшений об'єм, він жорсткіший і піднятий. Erectio penis - це латинська назва ерекції статевого члена. За ерекцію відповідають елементи судинної, нервової та ендокринної систем.

Зміст

  1. Фази еякуляції
  2. Судинні фактори для досягнення ерекції статевого члена
  3. Ерекція, викликана нервовими факторами
  4. Гормональні фактори, що впливають на ерекцію

1. Фази еякуляції

Еякуляція має дві фази. Перша — це фаза еякуляції, а друга — власне еякуляція. Під час еякуляції гладкі м'язи придатка яєчка, сім'явивідних проток і насіннєвих пухирців скорочуються. Сперма може рухатися до задньої частини уретри. Скорочення м'язів, що відводять сперму, і м'язів сечостатевої діафрагми стають можливими завдяки симпатичним волокнам. Це робить еякуляцію можливою.

2. Судинні фактори для досягнення ерекції статевого члена

На дорсальній стороні статевого члена розташовані кавернозні тіла. Вони складаються з безлічі порожнин, які сильно насичуються кров'ю. Набряклі порожнини починають збільшуватися в об'ємі. Таким чином, вони стягують кавернозні тіла і стискають вени статевого члена. Кров, яка раніше притікала, не має можливості повернутися назад. Пеніс наповнюється великою кількістю крові. Це призводить до того, що пеніс перебуває у стані ретракції.

Коли пеніс перебуває у "стані спокою", його порожнини не заповнені кров'ю. Стінки порожнин пеніса майже зруйновані. Кров не протікає через порожнини, вона обирає шлях через артеріовенозні з'єднання, відомі як артеріовенозні анастомози. Кохлеарні артерії, що відповідають за постачання крові до порожнин, звивисті та звужені. Під час ерекції входи до артеріовенозних анастомозів стають закритими. Крові доводиться шукати інше русло. Так вона починає циркулювати в глибоких артеріях статевого члена та їх гілках. І так кров починає заповнювати порожнини. Коли ерекція закінчується, кров може витікати. Вона знаходить вихід через глибоку вену і спинну вену пеніса.

3. Ерекція, викликана нервовими факторами

Статевий член сильно іннервується. За цей стан відповідають сенсорні, симпатичні та парасимпатичні волокна. Дотик або механічні подразники сприймаються сенсорними нервовими закінченнями. Вони розташовані в епітелії голівки, крайньої плоті та уретри. Тут ініційований імпульс проходить через вульварні нерви та досягає еректильного центру. Центр розташований у спинному мозку. Тут народжується збудження, яке завдяки парасимпатичним нервам змушує пеніс втягуватися.

Тим часом стимулюються парасимпатичні волокна. Саме вони змушують м'язову оболонку діастолізувати і розширюють глибокі судини пеніса. Це призводить до того, що вени, які відводять кров, закриваються. Симпатичні волокна відповідають за еякуляцію. Крім того, вони збільшують свою активність, коли пеніс не перебуває у стані втягування. Під впливом гормону норадреналіну гладкі м'язи кровоносних судин і канальців кавернозних тіл скорочуються. Таким чином, кров не може надходити до кавернозних тіл. Ще один гормон, який гальмує ерекцію — серотонін.

4. Гормональні фактори, що впливають на ерекцію

Тестостерон — це гормон, який відповідає за формування сексу та його характеристики. Він допомагає спрямувати сексуальний потяг до протилежної статі. Він також відіграє важливу роль під час статевого акту. Гормональні порушення в гіпоталамусі, гіпофізі або яєчках можуть призвести до імпотенції.

 

Автор: Григорій Лагшмівар