1. Стрес

Як фізичний, так і психологічний стрес може спричинити затримку менструації. Але рівень стресу, здатний викликати такий ефект, зазвичай більш серйозний, ніж порвані колготки або невдала укладання.

2. Екстремальні фізичні навантаження

Сильні фізичні навантаження можуть викликати зміни в гормонах гіпофіза і щитовидної залози, що може вплинути на овуляцію і менструацію. Але тренування протягом однієї-двох годин на день не повинні впливати на менструальний цикл. Для того, щоб відбулися гормональні зміни, необхідні щоденні багатогодинні навантаження.

3. Захворювання

Хронічні захворювання, деякі вроджені стани, а також гострі захворювання можуть призвести до гормональної дисфункції та затримки менструації. Вони можуть порушити ваш цикл, поки не вилікуються.

4. Зміна розпорядку дня

Зміна розпорядку дня може збити біологічний годинник. Якщо часто змінюються робочі зміни з Денних на нічні, або якщо графік роботи в цілому постійно змінюється, менструація може стати досить непередбачуваною.

5. Ліки

Деякі ліки, такі як антидепресанти, антипсихотики, препарати щитовидної залози, протисудомні засоби та деякі хіміотерапевтичні препарати, можуть спричинити відсутність або затримку менструації. Крім цього, різні типи контрацептивів можуть по-різному впливати на менструальний цикл.

6. Зміна ваги

Надмірна вага, Недостатня вага або різкі зміни ваги впливають на цикл. А швидка зміна ваги в результаті хвороби, прийому ліків або зміни раціону харчування може порушити вироблення або вивільнення гормонів.

7. Нещодавно розпочаті менструації

Нормальний менструальний цикл може бути різним. У молодої жінки, у якої тільки почалася менструація, може кілька місяців її не бути, поки не встановиться регулярний цикл.

8. Перименопауза та менопауза

У перименопаузі менструації можуть бути рясніше, бідніше, частіше або рідше. У більшості випадків вони просто відрізняються від тих, до яких ви звикли. А під час менопаузи овуляції та менструації припиняються.

9. Грудне вигодовування

При грудному вигодовуванні можливі мізерні менструальні виділення, більш рідкісні або їх припинення, особливо якщо грудне вигодовування забезпечує дитину необхідними калоріями.

10. Позаматкова вагітність

Симптоми позаматкової вагітності включають спазми в нижній частині живота, біль у плечі, слабкість або запаморочення, нудоту та болючість грудей. У деяких жінок спостерігається затримка менструації. В інших — вагінальна кровотеча або виділення, що мажуть.

 

Автор: Григорій Лагшмівар