Відсутність збудження не єдина причина, чому піхва може здаватися занадто щільною. Біль і відчуття стиснення при проникненні можуть бути ознакою таких захворювань, як інфекція, травма або вроджена аномалія.

1. Гіпертонус тазового дна

Часто говорять про тугу піхву, хоча насправді проблема полягає в тому, що м'язи навколо вагінального каналу надмірно активні або не розслаблені. При необхідному підході до проблеми м'язи можуть адаптуватися до проникнення.

2. Вагінізм

Вагінізм теж пов'язаний з м'язами тазового дна, і він теж може викликати хворобливі відчуття. Він характеризується мимовільними скороченнями м'язів тазового дна перед проникненням, через які пеніс, секс-іграшка, гінекологічне дзеркало або тампон не можуть проникнути в піхву.

Лікування вагінізму часто включає комбінацію методів лікування. На додаток до секс-терапії необхідно використовувати вагінальні розширювачі. Ці пристосування допоможуть вам знайти контроль над м'язами тазового дна.

3. Перинеопластика

Перинеопластика-це вид пластичної хірургії, який полягає в корекції входу в піхву, його прилеглої області та промежини.

Найбільш поширений варіант цієї операції-накладення швів на промежину після вагінальних пологів. Трапляється і так, що комусь накладають занадто багато швів, в результаті чого отвір вагінального каналу дійсно стає занадто маленьким. Крім цього, ще в недалекому минулому акушери-гінекологи нерідко накладали додатковий шов після вагінальних пологів, відомий як "стібок для чоловіка", що звужувало вхід в піхву. Якщо не брати до уваги пологи, деякі жінки вирішують зробити перинеопластику у пластичного хірурга, щоб звузити вхід у піхву.

4. Інфекції, що передаються статевим шляхом

Інфекції, що передаються статевим шляхом, не змінюють форму або щільність піхви, але вони можуть зробити секс більш болючим. Вони також можуть викликати запалення, через що вагінальний канал може здаватися вужчим, ніж зазвичай.

5. Травма

Болючим проникнення може бути через травму, отриману під час сексу, через необережне поводження з секс-іграшкою або через розрив, викликаного пологами. Але не так важлива причина травми. Якщо у вас є рана в області тазу або статевих органів, дочекайтеся її повного загоєння, перш ніж продовжувати сексуальне життя. Якщо ви виявили рану і не знаєте, звідки вона взялася, якомога швидше зверніться до лікаря.

6. Психологічна травма

Якщо ви коли-небудь піддавалися сексуальному насильству, будь-який сексуальний контакт може бути утруднений без адекватної терапії.

7. Вроджена аномалія

Деякі жінки народжуються з товстою або негнучкою дівочою плівою. В цьому випадку пеніс, секс-іграшка, тампон або менструальна чаша при натисканні на дівочу пліву можуть викликати хворобливі відчуття.

 

Автор: Григорій Лагшмівар