Обстеження яєчок ви можете провести самостійно. Це досить нескладно. Рекомендується робити самообстеження яєчок хоча б раз на місяць, тому що так чоловік може дізнатися більше про свою анатомію, а також про те, які стани для його яєчок характерні, а які — ні.

Завдяки щомісячним оглядам яєчок можна виявити пухлини, зміни у відчуттях або розмірах, біль або інші незвичні симптоми на ранніх стадіях. Рак яєчок та інші захворювання, виявлені на ранній стадії, легше піддаються лікуванню (з тих же причин жінкам рекомендуються щомісячні самообстеження грудей). На відміну від багатьох видів раку, рак яєчок частіше зустрічається у молодих чоловіків, тому рекомендується, щоб самоогляд проводився вже починаючи з 14 років.

Поетапне проведення самостійного огляду яєчок

  1. Встаньте перед дзеркалом і огляньте зовнішній вигляд мошонки. Звертайте увагу на будь-які зміни, особливо на наявність припухлості. Корисно робити це відразу після душу або ванни, коли тепло води розслабляє мошонку.
  2. Скрутіть кожне яєчко між пальцями (розмістіть великий палець на верхній стороні яєчка, а решта — на нижній).
  3. Огляньте решту мошонки на предмет будь-яких змін, наприклад, Чи не з'явилися в ній невеликі тверді грудочки. Особливо слід звернути увагу на придаток яєчка. На дотик придаток може нагадувати шнурок, і спочатку може здатися, що ви намацали шишку, проте це його нормальна структура. Запам'ятайте, яким на дотик є придаток, щоб при виникненні ущільнень і шишок відразу їх помітити.
  4. Звертайте увагу на тверді шишечки, освіти і вузлики. Часто рак безболісний, але біль може бути симптомом раку, а також ряду інших інфекцій або захворювань, тому зверніть увагу на будь-який дискомфорт.

Якщо у вас одне яєчко трохи більше іншого, розташоване нижче або просто ваша мошонка не схожа на ті, які ви бачили в інших чоловіків, це нормально. Для вас головне - це стежити за станом мошонки та знати, що з яєчками все в порядку.

Якщо під час самостійного огляду ви помітили біль, набряк, почервоніння, горбки, кісти або будь-які аномальні зміни, негайно зверніться до лікаря. Вам потрібно звернутися до уролога (лікаря, який спеціалізується на здоров'ї чоловічих статевих органів). Але можна почати з відвідування терапевта і при необхідності отримати направлення до уролога.

При виявленні підозрілого ущільнення або іншої зміни в яєчках ні в якому разі не панікуйте і дочекайтеся прийому лікаря. Багато аномальні зміни з мошонці можуть бути ознаками інфекції (а не раку), які добре піддаються діагностиці та лікуванню.

 

Автор: Григорій Лагшмівар